SHELL & TURCAS Türkiye’nin ilk LNG İstasyonunun Kurulumunu SİS Proje Yönetimi desteği ile gerçekleştirdi.

Türkiye’de Bir İLK!

Türkiye’nin ilk LNG istasyonu hizmete açıldı.

Shell & Turcas’ın hayata geçirdiği LNG projesini, baştan sona yöneterek, Türkiye’de yeni bir dönemi başlatan, Türkiye’nin ilk LNG istasyonunun hayata geçirilmesi için sorumluluk alan ve projeyi baştan sona yöneten

   SIS İstasyon Teknolojileri A.Ş., bu başarıda emek ve hizmet vermenin haklı gururunu yaşamaktadır.

SIS İstasyon Teknolojileri, ”SHELL LNG“ projesini baştan sona yöneterek, projeyi başarı ile tamamlamıştır.

Günümüzde, karbon emisyon salınımının en aza indirilmesi asıl hedefimiz olup, bu kapsamda geleneksel dizel yakıtlara alternatif olarak daha ekonomik ve temiz olan sıvılaştırılmış doğalgazın (LNG) kullanılmasına ilişkin Türkiye’ de ilk defa Shell & Turcas tarafında LNG istasyonu 10 Ocak 2020 tarihinde açılmıştır.

SIS Yetkilileri;”Bu yolculukta aynı hedefe odaklanarak Shell & Turcas ile birlikte Türkiye’nin ilk LNG istasyon projesini başarı ile tamamlamış bulunmaktayız. Bu büyük projenin otomasyon, dispenser ve teknik proje yöneticiliği kısımlarında aldığımız roller ve sonucunda gördüğümüz büyük başarı ile gurur duymaktayız. Bu projenin, ülkemiz taşımacılık sektörü için bir dönüm noktası olduğunu, ülkemizin her yerinde LNG istasyonlarının yayılmasını ve kullanılmasını ümit ediyoruz.” dediler.

LNG, atmosfer basıncında doğal gazın -162°C’a kadar soğutularak sıvı duruma geçmiş halidir. Soğutma işleminden geçirilen doğal gaz, sıvılaştırma sonucunda 600 kat küçültülerek, taşıma ile depolama süreçlerini çok daha kolay hale getirir. Düşük basınçta depolanabilme özelliğine sahip olan LNG, aynı zamanda en güvenli depolanan yakıtlardan birisidir.