Elektrikli Araç Sarj Sistemleri

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
previous arrownext arrow
Shadow
Slider

Elektrikli araçların üretilmesinin yanında enerji ihtiyacının karşılanması da araştırma ve geliştirme gerektiren bir diğer önemli konudur. Bu konuda Sis, yenilikçi yaklaşımları ile teknolojik çözümler sunmaktadır.

Elektrikli araçlar, fosil yakıtlı araçlardan bazı farklı teknik özellikler içerir. Sessiz, yüksek verimli ve ucuz enerji gibi güzel yanlarının yanında, yavaş şarj olma ve kısa mesafeli enerji depolama kapasiteleri ise eksi yönleridir.

Standart bir fosil yakıtlı araçta, 3-5dk içerisinde depo doldurulabilmekte ve bu yakıtla ortalama 700 km yol alabilmekte iken, elektrikli araçlar 150 km gibi bir ortalama yol ömrüne sahip enerjisini standart şarjda 6-8 saat, ortalama 2-4 saat ve hızlı şarjda ise minimum yarım saat gibi bir sürede şarj edebilmektedir.

Bu özellik de, standart araç kullanımı alışkanlıklarında değişikliğe sebep olacaktır. Şehir içi kullanıma uygun bu araçlar, sık sık duraklama noktalarında şarj edilmeyi gerektirmektedir. Bu da güzergahlardaki şarj istasyonları ve duraklama noktalarına göre planlı ulaşımı zorunlu kılmaktadır.

Daha Detaylı Bilgi İçin SHARZ.NET Ziyaret Ediniz.