Aytemiz’in 20 Bin Tüpü İçin A’dan Z’ye Takip Sistemi

Aytemiz’e ait yaklaşık 20.000 bin adet LPG Tüpünün kare kodlu özel etiketlerle etiketlenerek dolumdan müşteriye teslimatına kadar dâhil olan tüm süreci SİS İstasyon Teknolojileri hazırlamaktadır.

Tüp Takip Sistemi, Bilim ve Sanayi Teknoloji Bakanlığı tarafından geliştirilen LPG Tüpünün izlenebilirliğini sağlayan servis sistemidir. Bakanlık, tüp takip sistemini, birçok türde LPG tüpünün güvenli bir şekilde dolaşımının sağlanması ve bu tüplerin satın alımından hurdaya ayrılmasına kadar tüm süreçte izlenmesi için oluşturmuştur.

Bu süreçte tüp dolum tesislerinin, satıcıların ve bayilerin muayene kuruluşlarının Bakanlık tarafından oluşturulan tüp takip sistemine entegre edilmesi de zorunlu hale getirilmiştir.

SİS İstasyon Teknolojileri Aytemiz’in tüm tüplerinin takibi için 15.10.2016 tarihinde yayınlanan 01.04.2018 tarihinde yürürlüğe giren 5307 sayılı Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Piyasası Kanunu ve Elektrik Piyasası Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun kapsamında projeyi A’dan Z’ye yürütmektedir.